Pean na cześć Izabeli urodzonej 4 lutego…

Dziś są moje urodziny w związku z tym musicie mi wybaczyć ten pean na swoją cześć. Znalazłam w Internecie kilka prawd na temat urodzonych 4 lutego i Izabel, poprawiłam sobie humor i przestałam się przejmować, bo tak po prostu miało być…

Urodzeni 4 lutego
„… Obrotny, przedsiębiorczy – łatwo może zrobić karierę …”
Jest to natura sympatyczna, życzliwie usposobiona dla innych. Ma doskonałą pamięć, a dzięki starannemu wychowaniu i życiowemu doświadczeniu może dojść do tego, że świetnie będzie się orientować w charakterach ludzkich. Chociaż nieraz mówi rzeczy przykre osobom kochanym – słowa te nie pochodzą jednak z serca, lecz tylko z mózgu.
 
Umysł jego jest przedsiębiorczy, żądny przygód – co prowadzi go do związków z ludźmi, pochodzącymi nieraz z krajów dalekich…(już doprowadziło…)
 
Jest to człowiek utalentowany, o zdolnościach artystycznych. Bardzo wymowny – potrafi się zręcznie wyrażać zarówno w słowie jak i w piśmie (czyt. blog). Przeważnie osiąga pozycję wpływową, na której cieszy się uznaniem.
 
Do małżeństwa się nic spieszy, chociaż zazwyczaj je zawiera. Najczęściej podstawą miłości jest przyjaźń, w czasie, której następuje wspólne porozumienie, co do wzajemnych ideałów i światopoglądu zarówno jak i co do celów życiowych. W gruncie rzeczy charakter takiego człowieka bardzo nadaje się do małżeństwa, dzięki szerokim i bezstronnym poglądom, wskutek czego może szczęśliwie uniknąć ograniczeń, jakie nakłada na człowieka przeciętnego dziedziczność, otoczenie, wychowanie. Jego uprzejmość i ludzkość są również cennymi cechami charakteru.
 
Z natury, bowiem jest to człowiek prostolinijny, niezdolny do zazdrości, drobiazgowości lub tyranizowania innych ludzi, a w stosunkach z bliskimi jest bardzo czuły i delikatny (ot prosta baba ze mnie).
 
A to część dla moich rodziców, ale oni już zrobili wszystko jak powinni byli zrobić… chociaż łatwo nie było… bo choć nigdzie nie jest napisane to krnąbrne i uparte dziecko jestem
 
Jak wychować dziecko tak urodzone? Wychowanie to powinno być jak najbardziej staranne, a to ze względu na jego wielkie zdolności i duszę wrażliwą i delikatną. Gdy mu się nie wierzy i nie ufa – wówczas samo staje się nieufne i wprowadza w błąd starszych. Ponieważ dziecko takie jest niezwykle nerwowe i niespokojne – trzeba starać się je wychowywać w jak największym spokoju i harmonii. Otoczenie zbyt hałaśliwe wielce mu szkodzi. Jego towarzystwo nie powinno być zbyt liczne i składać się wyłącznie z dzieci cierpliwych, porządnych i prawych
 
_______________________________________________________________
Izabela
Osobowość: Ta, co odkrywa duszę ludzi i rzeczy

Charakter: 96 %

Promieniowanie: 98 %

Rezonans: 90 000 drgań/sek.

Kolor: Żółty

Główne cechy: Wola – Aktywność – Intelekt – Uczuciowość

Totem roślinny: Żarnowiec

Totem zwierzęcy: Termit

Znak: Lew

Typ: Cechuje je wielkie opanowanie, pozwalające stawiać czoło trudnym sytuacjom. W niektórych oko­licznościach stają się agresywne. Od najmłodszych lat sprawiają trudności wychowawcze, gdyż trudno nimi kierować.

Psychika: To ekstrawertyczki, uzewnętrzniające swe reakcje i łatwo przystosowujące się do otocze­nia. Są zarazem obiektywne – dzięki logice, i subie­ktywne – dzięki uczuciowości. Ta dwoistość ich osobowości nieraz zaskakuje, nawet w dzieciństwie. Odczuwają silną potrzebę dawania czegoś z siebie bądź to bliźnim, bądź sprawie narodowej czy religij­nej.

Wola: Z żelaza, a raczej ze stali. Nie pozwólcie, by wchodziły wam na głowę!

Pobudliwość: Ogromna, ale nigdy nie przechodzi w nerwicowość. Jak udaje im się zachować zimną krew wśród beczek z prochem, gdzie spacerują z ogniem swej namiętności?

Zdolność reakcji: Urodzone rewolucjonistki. Nie reagują, ale wybuchają. Jeśli chcecie odwieźć je od jakiegoś projektu, to nigdy nie siłą, ale przekonując je że ten zamiar nie leży w ich interesie.

Aktywność: Wydaje się, że przychodzą na świat z dokładnym planem życia. Wszyscy wokół muszą uczestniczyć w tej walce. Zdarza im się „zużyć” wielu mężów. To jeden z rzadkich typów, dla którego wszystkie drzwi stoją otworem, ale grozi im klęska, jeśli stracą wiarę we własne siły i w swoje przeznaczenie.

Intuicja: Z łatwością odkrywają głęboko ukryte tajemnice otoczenia. Nigdy ich nie okłamujcie, gdyż czytają w waszych myślach i sercu.

Inteligencja: Znaczna. Posiadają wrodzony zmysł dyplomatyczny, którym posługują się w każdej sytuacji. Doskonała pamięć, duża ciekawość świata.

Uczuciowość: Jest dla nich głównym motorem działania. Jeśli wierzą i kochają, mogą przenosić góry. Gdy zwątpią, wszystko pada w gruzy: Rodzice, nie traćcie autorytetu w oczach tych dziewczyn; które nie wybaczą wam zejścia z piedestału. Jeśli obiecujecie karę, nie odkładajcie jej. Miłość i suro­wość.

Moralność: Składa się z rygoryzmu i stopniowych ustępstw. Gdy chodzi o jednostki, jest bardzo surowa. Gdy chodzi o wydarzenia, tłumy, narody – dopuszcza daleko idące ustępstwa.

Zdrowie: chociaż swoją żywotność salamandry, powinny dbać o zdrowie, w szczególności o żołądek.

Zmysłowość: Seks to dla nich wszystko albo nic. Są zdolne wszystko poświęcić dla ideałów, nawet życie intymne. Ale w przypadku, gdy ich ideałem staje się miłość fizyczna, wszystko może się zdarzyć.. Dodajmy, ze ich osobowość zawiera sporą dozę cech męs­kich.

Dynamizm: Na miarę ich wrzącej psychiki. Mają w sobie cos z bohaterek. Może trzeba również być bohaterem, aby z nimi żyć?

Towarzyskość: Czy można mówić o towarzyskości w przypadku tych kobiecych Don Kichotów, wiecznie w poszukiwaniu wiatraków? Jeśli zgadzacie się z nimi, posługują się wami. Jeśli się im sprzeciwia­cie, spaliliby was na stosie. Są dumne, a ich przyjaźń jest nieraz despotyczna, ale jeśli nią kogoś obdarzą, są bardzo wierne.

Podsumowanie: Jedna rada: nie przeszkadzajcie tym uroczym „termitom” w budowaniu ich fortecy… Dajcie im możliwość dyrygowania, rozkazywania, a jeśli zapomną o was w bojowym rozgardiaszu korzystajcie z rzadkich chwil wytchnienia!
______________________________________________________________
Ci z Was, którzy mnie znają już wiedzą z czego się śmiać…

Reklamy

2 thoughts on “Pean na cześć Izabeli urodzonej 4 lutego…

  1. Mi się podoba to : Odczuwają silną potrzebę dawania czegoś z siebie bądź to bliźnim, bądź sprawie narodowej czy religij­nej… z naciskiem na sprawy narodowe i religijne

  2. ja sie ubawilam przy tym: Umysł jego jest przedsiębiorczy, żądny przygód – co prowadzi go do związków z ludźmi, pochodzącymi nieraz z krajów dalekich…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s