Pożar !!!

Mieszkanie, które wynajmujemy do najnowszych nie należy, miałyśmy tu już kilka problemów z różnymi rzeczami, ale pożaru jeszcze nie było…

Już pisałam raz o tym jak padł nam główny bezpiecznik, potem jak bezpiecznik w łazience zaczął się palić, a tym razem spalił się licznik energii… Powiecie i dobrze, przynajmniej nas nie podliczą, a właśnie, że podliczą nas dwukrotnie. A było tak…

Pojechałam do G na weekend, a E została sama w mieszkaniu. W sobotnie popołudnie usłyszała pukanie do drzwi, ale zgodnie z regułą ograniczonego zaufania nie otworzyła drzwi, bo nigdy nie wiemy, kto może się kryć za drzwiami, a po turecku zbyt dobrze nie umiemy. W międzyczasie w mieszkaniu zniknął prąd i dało się poczuć spaleniznę, więc kiedy usłyszała, że obcy się oddalił, sprawdziła co się stało. Otóż licznik elektryczny spalił się/stopił się odcinając dopływ energii. Co robić?

Zadzwoniliśmy do emlaka i do elektryka, który już dwa razy naprawiał instalację w tym mieszkaniu. Emlak nie odbierał, a elektryk chciał 150 TL. Wcale nie jestem pewna, czy to legalne tak po prostu zdjąć licznik i założyć drugi i czy mój emlak zwróci pieniądze. Decyzja: idziemy do emlaka w poniedziałek, a E radzi sobie jakoś bez prądu, ja natomiast wracam w poniedziałek i załatwiam wszystko.

W międzyczasie ani telefonu naładować, ani internetu poużywać, nawet lodówka odmówiła posłuszeństwa i prysznicu nie wspomnę, więc klapa na całej linii.

Ale przecież mamy naszego Hero w postaci O, który zawsze pojawia się wtedy kiedy się go nie spodziewamy i naprawia co się właśnie psuje (szkoda tylko, że nie ma dla nas czasu jak chcemy z nim pójść na piwo). Hero O pojawił się i tym razem i zadzwonił do zakładu energetycznego (bursowego odpowiednika) i zapytał, co da się zrobić. W godzinę przyjechali panowie i co za darmo wymienili co mieli wymienić. Powiedzieli także, że sprawdzą czy licznik jest jeszcze na gwarancji i ewentualnie doliczą nam w ciągu nadchodzących miesięcy 3 razy po 10 TL do rachunku.

Uff jak gorąco! Zobaczymy co będzie na rachunku.

Reklamy

2 thoughts on “Pożar !!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s