Trzęsienie ziemi w Van

Kiedy my byłyśmy w Cumalıkızık, wschód Turcji nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 7,2. Dziękuję wszystkim znajomym za smsy, maile i wiadomości na FB, w Bursie nic nie odczuliśmy. Odległość Van od Bursy to prawie tyle samo km co z Bursy do Polski.

Gazeta.pl

„Zdaniem premiera Recepa Erdogana rannych jest około dwóch tysięcy ludzi. Na miejscu pracuje ponad tysiąc ratowników; usiłują oni dotrzeć do zasypanych ofiar. „Burmistrz miasta Van apeluje o pomoc, mówi że lokalne drogi są zablokowane i do niektórych społeczności nie można dotrzeć samochodem” – mówił z Turcji korespondent BBC, David O’Byrne.

Akcję ratunkową utrudnia fakt, że w dotkniętym trzęsieniem górzystym rejonie na wschodzie Turcji o tej porze roku nocą temperatury spadają poniżej zera. Odszukanie wszystkich zasypanych może potrwać kilka dni.

Mieszkańcy zniszczonych miast Ercis i Van, obawiając się wstrząsów wtórnych, spędzili noc pod gołym niebem przy ogniskach. Trzęsienia ziemi nie są w Turcji niczym nadzwyczajnym; kraj nie jest jednak przygotowany na większe wstrząsy – zdaniem ekspertów przepisy dotyczące wytrzymałości budynków są nagminnie łamane.”

A tutaj link do tureckiego Hurriyet English edition

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s