Wstrząsy wtórne… w polityce

Czytam i oczom nie wierzę… Czysta polityka w obliczu ludzkiej krzywdy i cierpienia? Czy może na złość mamie odmrożę sobie uszy?

Poszkodowani w trzęsieniu ziemi w Turcji nie chcą izraelskiej pomocy

Wzrosła liczba ofiar trzęsienia ziemi w Turcji. Pomoc płynie z całego świata, jednak poszkodowani nie chcą przyjmować darów z Izraela.

Do 570 wzrosła liczba ofiar trzęsienia ziemi we wschodniej Turcji. Poinformowały o tym miejscowe władze. Według tureckich danych, ponad 2,5 tysiąca osób jest rannych. pod gruzów udało się wydobyć 187 osób. Na miejscu zorganizowano już specjalne miasteczka namiotowe, a turecki Czerwony Półksiężyc rozdaje mieszkańcom zniszczonych terenów jedzenie. Do Turcji płynie także pomoc humanitarna z całego świata. Nie udało się jednak uniknąć kontrowersji.

Pomoc wysłały już m.in. Niemcy, Rosja i Ukraina. Mieszkańcy zniszczonych terenów nie chcą tymczasem przyjmować pomocy płynącej z Izraela. Powodem jest akcja izraelskich komandosów sprzed półtora roku, kiedy to zginęło dziewięciu aktywistów płynących na statkach „Flotylli Wolności” pod turecką banderą. – Nie chcę pomocy Izraela. Rok temu oni zamordowali dziewięciu naszych ludzi. Nie chcemy ich pomocy. Turcja sama sobie poradzi – mówi mieszkaniec Ercis Orhan Gocmen.

Setki ratowników pracują w rejonie Wan. Turecki Czerwony Krzyż wysłał też na miejsce ocieplane namioty, bo temperatura w nocy spada poniżej zera. Część mieszkańców mówi jednak, że pomoc jest niewystarczająca. – Przyjechało tu wiele namiotów, ale część od razu została zabrana do wiosek, bez sprawdzenia, czy są tam naprawdę potrzebne. Pomocy jest za mało. Tutaj mamy tylko chleb i wodę – mówi Halit Toprak.

Gazeta.pl

__________________________

I jak to teraz rozumieć? „Nie chcemy pomocy, ale mamy jej za mało”? Winić Erdogana? Za co? Że podstawił gazecie.pl dwóch chłopków-roztropków? Za to, że przyjmuje pomoc „poprawną politycznie”? Winić Izrael, że pomoc wysłał? Czy może autor artykułu zakręcił wszystko jak słoik na zimę? Wszystko jest możliwe… gdzie logiki brak.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s