„I tak w koło Macieju”

Jedni wyślą flotyllę, to tamci zablokują. Ci zaoferują pomoc, to Ci jej nie przyjmą… To już kolejna próba przełamania blokady izraelskiej i tak „historia kołem się toczy”. 

Do Strefy Gazy płyną kolejne statki Flotylli Wolności

W kierunku Strefy Gazy zmierza kolejna Flotylla Wolności, której celem jest przełamanie izraelskiej blokady morskiej wokół tego terytorium. Izraelczycy zapowiedzieli już, że nie przepuszczą żadnych obcych jednostek.

Tym razem Flotylla, która wypłynęła z Turcji, liczy tylko dwa nieduże statki, wiozące pomoc humanitarną wartości 30 tysięcy dolarów. Na pokładach obu jednostek znajduje się 27 propalestyńskich aktywistów z USA, Kanady, Irlandii, Austrii, Danii i Autonomii Palestyńskiej. Jeden z nich poinformował, że od chwili podniesienia kotwicy – płynie za nimi jak cień niezidentyfikowany statek.

Kolejna próba przełamania blokady izraelskiej – z obawy przed kolejnym aktem sabotażu – utrzymywana była w tajemnicy aż do momentu, w którym statki nie znalazły się na pełnym morzu. Pacyfiści zapowiadają, że – jeśli utrzyma się dobra pogoda – dopłyną do Gazy najpóźniej w sobotę. Tel Awiw już zapowiedział, że statków Flotylli Wolności nie przepuści i skieruje je do portu w Aszdodzie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s