Wstrząsy wtórne w Van

Nie minął miesiąc, a zniszczony po ostatnim trzęsieniu ziemi region Van nawiedziły kolejne wstrząsy. Mieszkańcy zapewne mogli się tego spodziewać, tak zwane wstrząsy wtórne.

To jednak nie zmienia sytuacji i utrudnia kolejną akcję ratownicą. Dodatkowym problemem dla osób, które przetrwały jest zapowiadany na najbliższe dni śnieg. Już teraz wiadomo o ofiarach śmiertelnych wśród rodzin, które zamieszkały w namiotach z dala od zawalonych budynków. Cała rodzina uległa zaczadzeniu, po tym jak uszczelnili specjalny ocieplany namiot, który w środku ogrzewali piecykiem.

________________________________________

Trzęsienie ziemi w Turcji. Zawalone domy i hotele

We wschodniej Turcji znów zatrzęsła się ziemia. Zniszczonych jest kilkanaście budynków, w tym hotele. Do wstrząsów doszło w prowincji Wan na wschodzie kraju, gdzie miesiąc temu w trzęsieniu ziemi zginęło 600 osób.

Według tureckiej telewizji są co najmniej trzy ofiary śmiertelne. Pod gruzami hotelu w Wan jest ponad 50 osób. Przed 23.00 podano, że spod zawalonych budynków wyciągnięto jedenaście osób.W relacji na żywo z miasta państwowa telewizja TRT Haber pokazała dwa zawalone budynki i przeszukujących gruzy ratowników. Na ulicach widać było biegających w panice ludzi i przejeżdżające z wyciem syren karetki. Według miejscowych mediów w zawalonym sześciopiętrowym hotelu mieszkali dziennikarze i ratownicy, którzy wciąż pracowali w mieście.

Według wstępnych pomiarów, dzisiejszy wstrząs miał siłę 5,7 w skali Richtera. Spowodował pozawalanie się co najmniej osiemnastu budynków, naruszonych przez poprzednie trzęsienie. Według Reutera zniszczone są dwa hotele w mieście.

Epicentrum znajdowało się około pięciu kilometrów pod ziemią, kilkanaście kilometrów na południe od miasta Wan, które poważnie ucierpiało podczas trzęsienia ziemi z 23 października. Wówczas odnotowano 7,1 stopnia, a także słabsze wstrząsy wtórne. W okolicach miast Van i Ercis zginęło wówczas pod gruzami zawalonych budynków ponad 600 osób.

________________________________________

Hurriyet nie podaje niczego więcej.

U nas znów na szczęście nic nie czuliśmy, ale mój G uczy mnie i pokazuje jakie miejsca są najbezpieczniejsze i gdzie najlepiej się schronić.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s