„Nowo-moda”

Prezydent Turcji, Abdullach Gul z małżonką odwiedzili pałac Buckingham.

„Piękna Hayrunnisa manifestuje swoją religijność, nosząc skromne stroje i ukrywając włosy pod chustą, ale trudno jej się oprzeć butom na niebotycznym obcasie. Według szacunków brytyjskiego tabloidu „Daily Mail”, obcasy Pierwszej Damy miały ponad 15 cm. Stroje Hayrunnisy Gul budzą kontrowersje w ojczyźnie. Turcy dyskutują jednak nie o zabójczych szpilkach żony prezydenta, ale o jej chustach, które na tureckich sekularystów działają jak płachta na byka.”

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Więcej na Deser.pl

_____________________________

Mój komentarz będzie krótki. Po pierwsze: po co? Czy naprawdę w całej Turcji nie można było znaleźć zgrabnych czółenek, które dodałyby klasy religijnej kobiecie w „wieku średnim”?

A po drugie czy w zespole doradców prezydenta Turcji nikt nie słyszał o niepisanych zasadach, które rządzą wizytami na dworze Królowej Anglii. Kiedyś według jednej z nich damie nie wypadało zakładać butów na obcasie wyższym niż obcas królowej. Może Pierwszą Parę Turcji to nie obowiązuje. A może wobec powszechności różnego rodzaju faux pas popełnianych na dworze sama Królowa Elżbieta II poddała się i niedługo zacznie przyjmować gości w trampkach i dresie.

Tak czy inaczej doradcy pary prezydenckiej mają u mnie NIEDOSTATECZNY.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s