„Muhteşem yüzyıl”, odc. 29, trucizna

Hürrem nie mogła już zdzierżyć jak położna klepie dziecko po pupie, a to nie reaguje. W końcu się wkurzyła i powiedziała, żeby jej dziecko dać. Wsadziła dwa palce w gardło i wyciągnęła coś co przeszkadzało noworodkowi oddychać, a potem poklepała jeszcze dwa razy w pupę i małe zaczęło ryczeć.

A tymczasem Süleyman – żartowniś – pomaga Izabelli wstać, ale ona nie chce jego pomocy i się wyrywa, a więc Süleyman ją puszcza i ta przewraca się znów. Ale potem odwozi ją na swoim białym rumaku.

Hatice nie może wyrazić jak bardzo jest wdzięczna. Ibrahim również przychodzi do Hürrem podziękować za uratowanie życia synowi. A Hürrem przypomina mu sytuację sprzed kilku odcinków, kiedy to w jego sali jadalnej umierał jej Leo.

Książę Frederik dowiaduje się o położeniu Izabelli, jego lubej. Co robić? Co robić? Wojna będzie… Jak o Helenę Trojańską?

Wszyscy przybywają do pałacu Ibrahima, aby gratulować i dopełnić ceremonii nadania imienia – Mehmet – mu dano. Ale Süleyman zaskakuje Ibrahima i pyta go, kim jest jego ojciec i brat bliźniak… Reakcja Valide na posągi… bezcenna: Türbe türbe!!! – coś w stylu naszego: Bój się Boga!!!

A mój ulubiony wojownik – Malkoç Oğlu, słynny Bali Bey – wpada do baru gdzie tańczy jego upatrzona dziewczyna i wszczyna bójkę. Eh Ci Turcy! ale z kim on te bójkę wszczyna? z Seniorem Gritti! I bójkę wygrywa, a potem całuje swoją pannę i ją zabiera. Ludzie! Co się dzieje? Obaj trafią na dywanik do Ibrahima.

A tymczasem Ibrahim otwiera swój zeszyt i dotyka stron będąc zupełnie nieświadomym tego co go czeka…

Rano Hürrem składa gratulacje Valide z okazji narodzin kolejnego wnuka i znów napotyka Mahidevran. I znów między nimi dochodzi do wojny tym razem o to, że mały Mustafa ma wyprowadzić się już od matki, a Mehmet jeszcze nie… I nawet wieczorem nic nie wskórała u Süleymana w tej sprawie.

Ibrahim na pożegnanie dotyka głowy Mehmeta, całuje ją i całuje czoło Hatice. Zaraz po jego wyjściu dziecko zaczyna płakać „wniebogłosy”, Hatice każe natychmiast wezwać lekarza.

Şümbğl Ağa zajmuje się Izabellą i przez to znika z pałacu na całe dnie, a Gül Ağa plotkuje o tym do Hürrem. Tymczasem Şümbül Ağa przynosi wiadomość Izabelli dla Süleymana.

Bali Bey naprawdę podkochuje się w córke handlarza z bazaru i nawet ją śledził do jej domu. Powiedział jej, że jeżeli jej zależy to wejdzie do domu i odchyli firankę w oknie. Matrakci i Bali Bey zakładają się o noże, czy odchyli firankę czy nie. Nie odchyliła…

Bali Bey przyszedł wieczorem pod dom i wspiął się po drzewie do okna, i wszedł do środka do pokoju dziewczyny – Armin jej było na imię. A ona w krzyk i ojciec się obudził.

A Ibrahim znów przyszedł z zeszytem do sypialni i pogłaskał dziecko… a potem poszedł do hamamu umyć się, a tam go Nigar Kalfa podglądała.

W końcu Gül Ağa udaje się do rezydencji gdzie znajduje się Izabella. A w tym czasie ktoś przynosi wiadomość dla Izabelli od księcia Frederika o tym, że już mknie do niej na ratunek. Süleyman udaje się do Izabelli z wiadomością o zbliżającej się wojnie.

Hürrem dowiaduje się od Gül Ağa o Izabelli i o tym, że Ibrahim ją sprowadził, więc dzieli się tą informacją z Hatice oczywiście w dobrej wierze. Wieczorem przyjeżdża Ibrahim i zaczyna się awantura. I w końcu Ibrahim wszystko wyjaśnia Hatice. Ale ziarno zasiane… Ibrahim informuje o tym, że musi wyjechać, bo wojna u bram.

W międzyczasie Süleyman przechwytuje listy Izabelli do Seniora Gritti. Do Seniora Gritti przybywa książę Frederik.

A kolejnego dnia podczas szkolenia małego Mustafy, Süleyman jest wściekły, bo Mustafie nie idzie strzelanie. A mały buntownik nie chce słuchać ojca, mógłby sobie na to pozwolić… ale nie będąc synem sułtana.

A tymczasem Hatice postanawia poskarżyć się Valide, że Süleyman wysyła Ibrahima na wojnę. Valide natomiast postanawia zawalczyć o to u syna. Ale Süleyman wyjaśnia jej, że najpierw jest państwo, a potem rodzina. A w międzyczasie trucizna z notesu zaczyna działać na dziecko.

Ibrahim chce widzieć Hürrem i zapytać o to skąd wie o Izabelli. Mówi jej również, że Izabella nie jest przeznaczona dla niego.

W tym czasie Frederik zakrada się do rezydencji Izabelli.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s