Foreigners Welcome Night

To była noc… Planowaliśmy to od około miesiąca… Nie mogło się nie udać, ale to jak wyszło, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Razem z Foreigners Working Group oraz Radą Miasta zorganizowaliśmy wieczór tylko dla cudzoziemców, ich rodzin i znajomych.

To było już kolejne wydarzenie w Bursie zorganizowane wspólnie z Urzędem Miasta. Chcieliśmy, aby znów zintegrować cudzoziemców i ich rodziny mieszkające w Bursie, ale na innym poziomie. Poprzednio spotkaliśmy się na Pikniku, a tym razem zdecydowaliśmy się na wieczorny koncert w centrum kongresowym. I znów pracownicy i sam prezydent zaskoczyli nas bardzo miło i zorganizowali wszystko na zaskakującym poziomie.

Zarezerwowano dla nas salę na ponad 300 osób oraz przygotowano coś w rodzaju poczęstunku w foyer. Do nas należała promocja i organizacja merytoryczna. Program przygotowała Anya i Anso, prowadzeniem zajęła się Anso, a tłumaczeniem w angielskiego na turecki i w druga stronę – Ayse. Pozostało rozesłanie milionów maili, faksów, smsów, postów na facebooku. Sprawa była utrudniona, bo obie z Anso byłyśmy w trakcie pakowania naszego dobytku. Wydarzenie zbiegło się w czasie z naszym wyjazdem z Bursy.

Na spotkanie pojechaliśmy z G samochodem, w którym spakowany był cały mój turecki dobytek. A zaraz po spotkaniu pojechaliśmy do Izmitu. Anso natomiast zostaje do niedzieli.

O to i nasze foyer…

W pewnym momencie na korytarzu pojawił się pan z dzwoneczkiem i obwieścił rozpoczęcie właściwej części programu. Goście zajęli miejsca. A w programie mieliśmy wystąpienie Anyi – prezydenta Foreigners Working Group, prezydenta Urzędu Miasta oraz samego Recepa Altepe – prezydenta metropolii Bursa (!!!). Dodatkowymi punktami programu były wystąpienia cudzoziemców mieszkających w Bursie, w cyklu „Faces of the World in Bursa”, oraz koncert chóru Dünya Müziği Derneği Bursa oraz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, które grają na bębnach.

Poniżej nagranie z koncertu: rosyjska pieśń – Kalinka

Przy okazji tego uroczystego spotkania razem z Benem (Rosja) otrzymaliśmy certyfikaty świadczące o naszych dokonaniach w ramach działalności grupy.

Najsmutniejszy czas przyszedł na koniec wieczoru – czas pożegnania. Łzy lały się ciurkiem i nikt nie mógł uwierzyć, że rok w Bursie dobiegł końca.

Reklamy

4 thoughts on “Foreigners Welcome Night

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s