Mühteşem Yüzyıl, odc. 67, Nowa Hatun

Nie było mnie dwa tygodnie, więc trochę wydarzyło…. Ale wracamy na antenę…

O to Nigar Kalfa rodzi. Poród bardzo ciężki i położna informuje Nigar, że dziecko urodziło się nieżywe. I taka też wiadomość trafia do Ibrahima.

Sułtana zabawia jakieś dziewcze z haremu, i dostaje na koniec chustkę, a Hurrem się cała trzęsie z nerwów. A jeszcze rano spotyka Mahidevran na korytarzu, a ta wie jak wbić nóż w plecy. Zastanawiam się tylko kim jest ta baba, która to dziewcze podstawiła i teraz je szkoli, żeby nikomu tej chustki nie pokazywała, a zwłaszcza Hurrem. A Hurrem nakazuje wywiad Sumbul Aga.

A Hurrem z Suleymanem gra bardzo ostro i pomimo, że to nie jej noc, to zagraża że się wyprowadzi, jeżeli on do niej dziś nie przyjdzie.

Na Mustafę napadają kiedy przechadza się po lesie ze swą „Brzydulą”.
A Sumbul Aga łapie dziewcze z haremu i podaje Hurrem na tacy na pożarcie. Ale zaraz, zaraz co to za dziewcze, bo to nie to samo co z Suleymanem się zabawiało, to jakaś inna?!?! i czymże ona zawiniła Hurrem?!?!

Zaraz zaraz zdaje się, że Firuza to nowe dziewcze Suleymana jest jednocześnie opiekunką Mihriman. I jeszcze do tego uspokaja płaczące dziecko Hurrem. I co teraz będzie? Nie widzę tego dobrze.

Zauważam pewien postęp w sposobie mordowania. Postęp w sensie rozwoju form mordu i stosowanych technik. Na przykład w tym odcinku Gulsah i Sumbul Aga usypiają cały pałac, oprócz siebie oczywiście, dolewając jakiegoś środka nasennego do potrawy. A usypiają wszystkich po to, aby powiesić jedną dziewczynę z haremu… Nadię. Przyznacie, że koncept bardzo wyszukany.

Ibrahim jest na wyprawie wojennej i wśród swoich żołnierzy, ogłasza się władcą… oj spadnie czyjaś głowa. Póki co najpierw spada głowa posłańca, który przyniósł te wieści do sułtana.

Ale ogólnie odcinki mojego serialu robią się coraz nudniejsze, co widać po coraz większej ilości bohaterów pobocznych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s