Mühteşem Yüzyıl, odc. 68, Babskie rozgrywki

Nigar Kalfa wśród żywych, Ibrahim się szarogęsi jak u siebie, a Hurrem łapie Hatice za rękę, kiedy ta próbuje przyłożyć jej z liścia… O to co wydarzy się w kolejnym odcinku.

Taaak… kat który miał skrócić Nigar o głowę… skrócił całą straż o głowę, a Nigar zabrał do Hurrem. Hurrem musiała pokazać się z Nigar wychodząc z pannami do ogrodu na posiłek. I wtedy własnie Hatice wygania wszystkich z haremu i chce przyłożyć Hurrem, ale ta… wyćwiczona… w końcu nie pierwszy raz widzi dłoń zbliżającą się do swego policzka… łapie dłoń Hatice i krzyczy jej w twarz, że już nikt nigdy nie uderzy jej, włączając w to Hatice.

Nigar domyśla się, że tak naprawdę nie chodziło o nią samą, tylko o to, żeby dopiec Hatice. Hurrem obiecuje Nigar opiekę. Sumbul Aga proponuje Nigar, że może jej pomóc wyjść z pałacu i „urządzić się” „w cywilu”.

Decyzję o tym czy Nigar pozostanie w pałacu ma podjąć sułtan jak wróci z Konyi, bo tam był ostatnio, jak dobrze pamiętam. A teraz jedzie na spotkanie z Ibrahimem, coś się wydarzy, bo „sułtan” Ibrahim przywdział zbroję… Na zwołanym spotkaniu sułtan Suleyman w ogóle nie słucha Ibrahima tylko Iskender Celebiego, który potem na osobistym spotkaniu z sułtanem skarży na Ibrahima. Ale to nie przystoi nikomu i bardzo rozgniewało sułtana. W nocy wzywa Ibrahima do siebie i każe mu wyjaśnić co to ma znaczy, że kazał nazywać siebie sułtanem.

Tymczasem w pałacu Hurrem przechadza się z Firuzą – opiekunką swoich dzieci – po ogrodzie i oczywiście musi spotkać Mahidevran i znów muszą sobie podopiekać. Sumbul Aga dostarcza list od Suleymana do Hurrem… to znaczy tak wszyscy myślą, że do Hurrem. Ale w rzeczywistości list jest do jego nowej Hatun, którą jest Firuza, a nie Nadia, która zawisła na sznurze. Hatice głosi przed Hurrem monolog o tym, żeby przywykła do tej myśli, że będzie kolejna panna, bo ona tak samo jak wcześniej Mahidevran się zestarzała, urodziła 5 dzieci i sułtan znalazł sobie nową.

Kolejnego dnia Ibrahim skarży na Iskendera, więc sułtan wzywa obu przed swoje oblicze. Oj Ibrahim próbuje wybrnąć z trudnej sytuacji. Iskender Celebi zawisł, ale przychodzi do sułtana w nocy jego duch i próbuje udusić sułtana.

A tymczasem w pałacu Gulsah zostaje złapana przez straże Hatice. Gulsah podsłuchała, że Firuza jest podesłana sułtanowi przez Hatice. Gulsah trafia w kazamaty. Nigar ją odwiedza i przejmuję wiadomość dla Hurrem. A tymczasem ktoś otwiera drzwi od celi Gulsah i udaje jej się wymknąć z celi. Wyciąga ze skrytki sztylet i zakrada się do komnaty Hatice… I??? Ciąg dalszy nastąpi…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s