Muhteşem Yüzyıl, odc 74, wyjazd do Manisy

Ahaaa… to wstętna Hurrem wysłała małą Kader do domu Hatice. Ibrahim wraca od Hurrem i po raz pierwszy widzi… swoją córkę, a oczy same mu się cieszą. Hatice chce odesłać jutro małą, ale Ibrahim mówi jasno, to jego córka i to on podejmie decyzję gdzie pozostanie.

Firusę Hatun Sumbul Aga spakował w statek i wysłał na morze. Na jednym z ujęć pokazany jest tatuaż, ale nie mam pojęcia co on znaczy. A jej samej śni się sen, o tym, że bierze truciznę do ust, budzi się i dopiero wtedy orientuje się, że jest na środku morza.

Afifa Hatun przychodzi do sułtana i pyta czy chciałby widzieć Firusę, bo jej nie ma, pojechała sama do pałacu Hatice, bo ponoć Hatice wezwała ją do syna, który nie czuje się za dobrze. Co za bzdura! I Afifa Hatun kazała jej wracać, ale ona nie słuchała tylko pojechała dalej.

Wszyscy wybierają się z wizytą do Manisy, aby zobaczyć nowo narodzonego syna Mustafy. Mihrima cieszy się, że spotka… swego lubego, a Mehmet żegna się ze swoją Klarą – tylko na tydzień co prawda, ale jednak. Klara natomiast w tym momencie chce zostać Muzułmanką!!! I Mehmet każe jej powtarzać wyznanie wiary i nadaje jej imię – Nurbahar.

Ibrahim przedstawia małą Kader dwójce swoich dzieci, ku niezadowoleniu Hatice. Zastanawia się razem z Matrakcim czy by jej matce nie oddać, ale nie ma jak, bo przecież Nigar jest mężatką.

A Hurrem przechadzając się po haremie zauważa Firusę… AllahAllah! ale jak to możliwe? Nie wierzy. Sługa Ibrahima wydostał ją ze statku i przywiózł do pałacu. Odpowiada Hurrem, że jeżeli kiedyś przyjdzie czas, że ona odejdzie z haremu, to będzie tylko i wyłącznie jej decyzja. Ibrahim nie dotrzymał słowa…

Tymczasem dziewczyna o krótkich włosach w pałacu Mustafy rozkręca zadymę i leje się ze sługami. Jak się okazuje, została oskarżona o kradzież pieniędzy, ale zarzeka się przed Mahidevran, że nie ukradła niczego. Że robiła złe rzeczy na zewnątrz, ale sehzade jej pomógł i ona nigdy nic złego nie zrobi w pałacu.

Suleyman nadaje imię swojemu wnukowi, ku zdziwieniu wszystkich, nadaje mu swoje imię !!! W ogóle w pałacu dochodzi do różnych spotkań, rozmów, liścików. Wszystko się niedługo wyjaśni. A to Mihrima wysyła liścik do swojego lubego, a to Mahidevran przychodzi w odwiedziny do Hurrem. Oczywiście musi doprowadzić ją do furii, informując swoją rywalkę, że umieściła ją w pokoju, w którym po raz pierwszy spotkała Suleymana… Auć! To musiało zaboleć.

Sułtan, Mustafa i Mehmet pod przebraniem idą na bazar wybadać sytuację społeczną. I dochodzi do bardzo niemiłego incydentu. Szanowny, któremu sprzątnięto Helenę sprzed nosa wykrzykuje obelgi pod adresem sehzade. Sułtan jest wściekły, że Mustafa robi tak niecne rzeczy. A Mustafa zapowiada, że ma zamiar wziąć z Heleną ślub. A jeszcze oliwy do ognia dolewa Hurrem, bo wieczorem opowiada Suleymanowi, że widziała dziewczynę.

A Ibrahim w tym czasie rozmawia z posłańcem i pozwala sobie na bardzo dużo. Twierdzi, że to od niego zależy wojna i pokój, kiedy sułtana nie ma w pałacu. Czyżby wojna panowie?

Nigar Hatun nie jest szczęśliwa z Ruslumanem. Pewnego dnia przyjeżdża Matrakci i zabiera ją do miejsca gdzie Ibrahim trzyma jej córkę. A Nigar patrzy zdziwiona, bo już widziała tę dziewczynkę w pałacu raz, a teraz widzi jak Ibrahim całuje ją w głowę niczym… córkę.

A w tym czasie Rusluman namówiony przed Hurrem prowadzi przejażdżkę Firusy na koniu, który rzekomo podarował jej Sulejman. Po chwili znajduje Firusę na ziemi nieprzytomną i najprawdopodobniej skręci jej kark.

Mehmet i Mustafa rozmawiają o tym, co powiedział Suleyman Mehmetowi, że przyjdzie czas, który podzieli wszystkich braci. I w tym momencie Mehmet dostaje strzałą w plecy i martwy pada w ramiona Mustafy… Będzie pożywką na nową wojnę między Hurrem i Mahidevran.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s