Inwestycje w Stambule

To co w Turcji i Stambule w szczególności cenię to szybki i efektywny postęp w dziedzinie infrastruktury komunikacyjnej. W tej kwestii, według mnie, mało jest miast, państw, które radzą sobie podobnie, biorąc pod uwagę rozmach finansowy projektów.

Zobaczmy zatem co dzieje się w Stambule i okolicach i co w najbliższym czasie ma się zmienić:

Przebudowa placu Taksim.

Projekt obejmuje: częściowe zamknięcie placu dla ruchu samochodowego, wybudowanie tuneli tranzytowych pod placem, odbudowa i rewitalizacja budynku regimentu, rewitalizacja Gezi Parki.

Marmaray

Projekt obejmuje: budowę tunelu po dnie Bosforu pomiędzy Sirkeci, a Uskudar, renowację istniejącej linii kolejowej od Gebze do Halkali.Trzeci most i obwodnica

Projekt obejmuje: wybudowanie trzeciego mostu nad Bosforem, obwodnicy Stambułu oraz dróg dojazdowych i łączników z istniejącą obwodnicą E-80.

Metro nad Złotym Rogiem

Projekt obejmuje: połączenie linią metra placu Taksim i portu promowego Yeni Kapi, budowę mostu.Rewitalizacja Złotego Rogu

Projekt obejmuje: udrożnienie Złotego Rogu, połączenie go kanałem z wodami Bosforu, budowa mostu pieszego według projektu Leonardo da Vinci.


Rewitalizacja Tarlabaşı

***

To tylko niektóre z projektów. Nie znam szczegółów tych projektów, ani tego jak zostały dokładnie rozpisane, starałam się je zaprezentować w jak najbardziej przystępny sposób oraz znaleźć najbardziej interesujące prezentacje dostępne w internecie.

One thought on “Inwestycje w Stambule

  1. Stambuł wygląda jak jeden wielki plac budowy. To dobrze i niedobrze – z jednej strony inwestycje, zwłaszcza te drogowe trwają, z drugiej – straszą niedokończone pustostany.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s