Muhteşem Yüzyıl, odc. 85, podchody

Ibrahim zabity… a teraz czas na Hurrem?

Diana w hamamie mierzy nożem prosto w Hurrem. Hurrem w szoku pyta co to ma znaczyć? A Diana odpowiada, że przyszła po nią. Tymczasem za drzwiami dobija się Sumbul Aga, zdaje się, że zauważył, że nie ma straży przed hamamem i to go zaniepokoiło. Ale przecież nie może wejść do środka bo to hamam. AllahAllah!

Do hamamu wpadają służki, a Diana odwraca kota ogonem i mówi, że te dwie (którym ona podcięła gardło) chciały zabić Hurrem… Ładna akcja! Godna uznania. Hurrem wychodzi z hamamu wściekła na Sumbul Aga, bo gdzie on był i czemu go nie ma jak ją o mało nie zabito. A dodatkowo jest przeświadczona o tym, że to właśnie nikt inny niż Diana uratowała jej życie.

Sumbul Aga wypytuje Fahriyę jak do tego doszło i co widziała. A ta kłamie jak z nut, że przyszła zobaczyć co w hamamie, czy nie trzeba jej czegoś, a tymczasem straży już nie było i wbiegła do hamamu, a tam dwie służki mierzą się na Hurrem. Sumbul Aga oczy w słup i Bogu dziękować zaczął, że Fahriyę Bóg zesłał w takim momencie.

Hurrem biegnie na skargę do Suleymana. Hurrem skarży się, że swoją decyzją stracenia Ibrahima ściągnął na nią całą uwagę i wszyscy teraz myślą, że to ona miała z tym coś wspólnego. Suleyman jak to słyszy każe wezwać Afifę Hatun, bo to przecież ona szefowa harem powinna mieć pieczę nad całym haremem sułtana. Jest wściekły! Więc Afife biegnie do Sumbul Aga i chce od niego wszelkich wiadomości, a potem zabiera Fahriye na przesłuchanie. I wypytuje ją skąd się tu wzięła? bo jakoś jej nie wierzy, że przyszła ze starego pałacu, bo chciała. Będzie ją miała na oku, bo bardzo podejrzanie wyglądało dla niej to co się wydarzyło w haremie.

Sah Hatun jest też wściekła, bo od razu domyśla się, że całość zaplanowała Hatice. Wpada do pałacu do Hatice. Krzyczy na Hatice, a Gulfem wypiera się wszystkiego. Sah krzyczy na Gulfem, że jeszcze po Hatice mogłaby się spodziewać chęci zemsty, ale co ma z tym wspólnego Gulfem to już niepojęte. Sah tłumaczy, że takimi głupimi planami tylko sobie szkodzą, bo Hurrem znów wygrała i wszystko odwróci się w stronę Hatice. A Hatice krzyczy, że nie obchodzi jej to, bo niby co gorszego może ją spotkać ze strony Suleymana.

Mihrima zdaje się poczuwać coś do Bali Beya… To nie dziwne, w końcu niezły z niego przystojniak!

Hurrem rozmawia z Afifą Hatun, a Sah Hatun przesłuchuje Fahriyę. Afifa wyraża swoje wątpliwości co do osoby Fahriyi i jej szczerych chęci. Natomiast Sah wypytuje o to co się wydarzyło i jaka jest obecna sytuacja. Fahriya opowiada o tym, że Afifa coś podejrzewa, a Hurrem niczego nie widziała, czego nie powinna była widzieć. I nieświadoma niczego Hurrem słucha opowieści i wierzy jej, a jeszcze Sumbul Aga utwierdza ją w przeświadczeniu, że to silna i odważna kobieta.

I teraz najważniejsza wiadomość! Sułtan po ostatnich zajściach w pałacu postanawia odesłać Hatice do Manisy!!! A Hatice nie da się wyrzucić z pałacu jej i Ibrahima. Hurrem prosi Suleymana aby przemyślał swoją decyzję. Ale on jest nieugięty. Wtedy wchodzi Sah i mówi, że Hatice nie chce jechać do Manisy. No cóż… Suleyman składa niezapowiedzianą wizytę Hatice. A Hatice w najgłębszym spokoju mówi mu, że tak to ona zleciła zamach na Hurrem. On zabrał jej jej życie, teraz ona chciała odebrać mu jego „życie”. Suleyman mówi jej, że właśnie dlatego pojedzie do Manisy, aby jej się polepszyło i, żeby zapomniała. A Hatice nie chce zapomnieć. I mówi mu, że dlatego chce ją odesłać, bo nie może patrzeć na nią, bo przypomina mu się Ibrahim. Suleyman zarządza, że jutro Hatice wyjeżdża do Manisy.

Selim i Beyazit biją się w ogrodzie, o to że Selim jedzie z sułtanem i Mehmetem na wyprawę, a Beyazit nie. Młody jest wściekły i udowadnia, że jest silniejszy, bo Selim wraca z ogromną śliwą. Hurrem tłumaczy synowi, że plan jego ojca jest rozsądny, bo przecież to że zostaje jest dla niego nobilitacją, bo to on ma za zadanie bronić pałacu i swojej matki. A tymczasem w Manisie czarne chmury, Mustafa dowiaduje się o wyprawie i jednocześnie zdaje sobie sprawę, że sułtan nie wezwał go do siebie. Cóż to może znaczyć?

Nigar Kalfa przychodzi do Sah Hatun i rozmawiają sobie o tym co się dzieje. Nigar pyta kiedy nadejdzie w końcu czas, że Hurrem zapłaci za to co zrobiła? A Sah odpowiada, że czas właśnie nadszedł. Jutro wszyscy wyjeżdżają na wojnę i Hurrem zostanie sama.

W Watykanie tymczasem wszyscy drżą, bo dotarła wiadomość, że sułtan wyruszył na wojnę, że Barbarosa na Morzu Śródziemnym, a celem jest Rzym!!!

Hurrem jest na kolacji u Sah Hatun w pałacu Hatice i wtedy Sumbul Aga chce się z nią pilnie widzieć. Dlaczego? Oto przybywa posłaniec z Manisy i przynosi wieści. Mustafa idzie na pałac razem z Hatice. Poprawcie mnie jeżeli się mylę, bo nie skupiłam się na tej części filmu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s