Dewocjonalia i inne gadżety

Kiedyś było łatwo… różaniec, medalik, modlitewnik, krzyżyk na ścianie, obrazek w portfelu… A dzisiejsza technologia niesie za sobą nieskończoną liczbę rozwiązań i ciekawych zastosowań. Przyjrzyjmy się temu co oferuje współczesny rynek.

Klasyka 

To każdy z nas zna. W ramach przypomnienia… rzecz o tespih. Modlitwa na nim polega na wypowiadaniu przymiotów Boga. Bóg ma 99 przymiotów i tyle ma też najdłuższa wersja różańca. Można je znaleźć również w wersji 33 paciorków.

tespih

Elektronika

W tej kategorii mamy nowość!!! Zikirmatik. Czy widzieliście kiedyś osobę w metrze/metrobusie/autobusie, która ma na palcu zapięte na żelowym pasku małe elektroniczne urządzenie? O takie…

zikirmatik

Obsługa tego urządzenia wygląda tak, że siedzimy sobie w dowolnym miejscu i kiedy mamy ochotę pomodlić się na tespihu, a z różnych względów nie mamy tespiha, tylko właśnie zikirmatik, to przy każdym powtórzeniu jednego z przymiotów boskich wciskamy guziczek. Prawda, że łatwo? I nawet się nie pomyli, bo wyświetlacz pokazuje ile razy wcisnęliśmy.

Appki

Ale, ale! Zikirmatik to też już przeżytek, bo odkąd mamy smartfony, światem zawładnęły appki. I oto mamy aplikację „Zikir Matik”.

Twórcy aplikacji nie zapomnieli również o wyznawcach innych religii i stworzyli aplikację „Różaniec”. Z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój technologii.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s